audi

   

    Oferujemy profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowych, pracujemy na najnowszych maszynach firmy WERTHER.

W skład podstawowego serwisu klimatyzacji wchodzi:

1.  Kontrola ciśnienia w układzie.
2.  Odzyskanie i uzdatnienie czynnika chłodzącego.
3.  Opróżnienie układu ze starego oleju.
4.  Oczyszczenie układu z wilgoci i innych zanieczyszczeń poprzez wytworzenie próżni
5.  Kontrola szczelności metodą podciśnieniową
6.  Napełnienie układu odpowiednią ilością czynnika chłodzącego oraz olejem
7.  Wydruk z maszyny dla klienta
8.  Sprawdzenie całego układu pod względem nieszczelności metodą UV
9.  Kontrola sprawności układu klimatyzacji

Oferujemy również rozszerzony serwis klimatyzacji który dodatkowo obejmuje:

10.  Wymiana filtra kabinowego (w cenę nie jest wliczony filtr)
11.  Odgrzybianie metodą chemiczną
12.  Dezynfekcja i odgrzybianie metodą ozonowania

Dodatkowo oferujmy również:
- usuwanie nieszczelności
- wymianę wszystkich elementów układów klimatyzacji (chłodnic, skraplaczy, węży, kompresorów, wentylatorów)

Cennik:
Serwis podstawowy: 120zł 
Serwis rozszerzony : 50 zł
Komplet ( serwis podstawowy + rozszerzony ) : 150 zł
Pozostałe ceny za pracę przy układzie klimatyzacji ustalamy indywidualnie z klientem
         
klimaJAK KIEROWCA POWINIEN DBAĆ O SWOJĄ KLIMATYZACJĘ

  • Włączać klimatyzator przynajmniej raz na tydzień (nawet zimą), niezależnie od własnej potrzeby, gdyż wymaga tego jego budowa.
  • Kontrolować od czasu do czasu stan paska klinowego, oraz sprawdzać, czy kompresor nie wydaje podejrzanych dźwięków, jak szum łożysk czy stuki (awaria kompresora); jego zatarcie w większości samochodów może uniemożliwić kontynuowanie jazdy, gdyż ten sam pasek klinowy napędza jeszcze kilka podzespołów, takich jak alternator, wspomaganie kierownicy itp.
  • Wymieniać lub zlecać wymianę kabinowego filtra przeciwpyłkowego powietrza, jeśli tylko stwierdzi się pogorszenie wypływu powietrza z kanałów wentylacyjnych deski rozdzielczej.
  • Przy myciu samochodu poświęcić chwilę czasu na przemycie strumieniem wody chłodnicy klimatyzatora /skraplacza/ i chłodnicy wodnej silnika. Skontrolować lub zlecić kontrolę pracy wentylatorów chłodnic. Czystość chłodnic i sprawność ich wentylatorów to podstawowe warunki sprawnej pracy klimatyzatora.
  • Przynajmniej raz w roku odwiedzać profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowych celem kompleksowego fachowego przeglądu klimatyzatora, a nie tylko uzupełnienia czynnika chłodniczego (może nam to zaoszczędzić dużo kłopotów i pieniędzy dzięki wcześniejszemu wykryciu stanu przedawaryjnego).

PRAKTYCZNE RADY

  • Nie przypominajmy sobie o tym, że mamy klimatyzator w samochodzie dopiero w czerwcu, gdy na dworze jest 30*C, bo wtedy w serwisach klimatyzacji są duże kolejki klientów i pracownicy nie nadążają z obsługą
  • Unikajmy jak ognia "złotych rączek" i "lodówkowców" nie posiadających właściwych narzędzi i materiałów ani odpowiedniej wiedzy specjalistycznej.
    Naprawa i obsługa klimatyzacji samochodowych wymaga odpowiedniej aparatury i narzędzi. Niekompetentne ,"chałupnicze" działania są najczęstszą, po wypadkach samochodowych, przyczyną uszkodzeń klimatyzatorów.
  • Pamiętajmy, że klimatyzacja samochodowa wymaga takiej samej obsługi jak i inne elementy samochodu. Z upływem czasu czynnik chłodniczy ulega degradacji. Nasze najnowocześniejsze urządzenia pozwalają go odzyskać, oczyścić z wilgoci, nie kondensujących się gazów, zanieczyszczeń i uzupełnić jago stan w układzie oraz wymaganą ilość oleju z dokładnością do +/-2%. Dzięki temu możemy przywrócić klimatyzacji jej pierwotną wydajność